SL

piper 21.12.2013
Uz som sa docital ze vyse roka.
Aj tak sa mi to zda riskantne bez SL. Co spravite ked spriemerujete prvy krat a cena ide nadalej proti vam. Cize ste otvorili napr. 1 lot prvy obchod a potom dalsi 1 lot na spriemerovanie. Cena dosiahne dalsiu myslenu uroven kde by sa mohla odrazit dokupite 1lot alebo dalsie 2 loty kedze uz mate otvorene 2x1 loty.
Ked otovrite len 1 lot nestaci vam 50 percentna korekcia aby ste boli na nule. Museli by ste otovrit 2 loty. Ak cena ide nadalej proti vam tak dalsich 4,8,16,32... lotov. a samozrejme na dosiahnutie nuly 50 percentny pohyb spat bude cim dalej tym viacej pipov, cim sa zmensuje pravdepodobnost dosiahnutia.
pisali ste ze obchody davat vo vzdialenosti min 100 pipov. Ako by ste postupovali napr. pri AUD/USD spravili by ste kupu 2013.05.09 v hornej casti sviecky denneho grafu(na hodinovom grafe identifikujem uptrend). Cena je priazniva podla strategie je aj pod EMA200. Avsak moj obchod nedosiahne zisk vacsi ako 20pips tak cakam a bum cena ide proti mne.
Trh od vtedy spravil viac ako 1200pipov bez vyraznej korekcie s moznostou uzavretiana 0. az niekde od 2013.8.30 zacina vyraznejsia korekcia....avsak ked pocitam po 100pips je to 12x navysenie pozicie(spriemerovanie).
Prosim neberte to ako kritiku.
Skor sa mi jedna o to ze v kazdej strategii hladam usklalia a najhorsie scenare aby som vedl co ma moze cakat a ako si naplanovat MM.
Pripadne ak mate nejake ciselnu statistiku z vasho rocneho obchodovanie dajte vediet...nepotrebujem vediet dolare..skor percentualne vyhodnotenia alebo v pipoch.

PS: bohuzial taketo diskrecne obchodovanie je dost subjektivne, nakolko zony S/R urovni moze vidiet kazdy, niekde inde. Chce to urcite cvik.

Pridať nový príspevok