Symboly a bodové hodnoty futures

10.03.2012 09:47

Obchodná značka Futures trhov

Obchodná značka  futures trhov sa skladá zo základného indexu, dátumu vypršania platnosti a výmeny. Napríklad   euro k americkému doláru future kontrakt, ktorého platnosť vyprší v decembri 2012 má symbol EUR-201212-Globex (v grafe Sierra formátu).

Špecifikácia zákazky na futures trhoch zahŕňa minimálna cenovú zmenu (tzv. kotáciu), a hodnotu alebo kvantifikátor, s ktorým sa môže hodnota zmeny minimálna cena vypočítať. Pokračovanie predchádzajúceho príkladu, kotácia na EUR je 0,0001, a násobiteľ je 125.000 dolárov, takže hodnota za bod sa vypočíta ako 0,0001 X 125000 dolárov = $ 12,50 za bod. To znamená, že pre každú 0.0001 cenovú zmenu by sa zisk alebo strata podnikateľa zmenila o 12,50 amerických dolárov.

Ak obchodovať, tak profesionálne a so špičkovým STP/ECN brokerom FXCC.  Ak nedokážete sami obchodovať zo ziskom, odoberajte obchody najziskovejších obchodníkov, bezplatne a automaticky cez investičnú siet eToro (a získajte akcie spoločností na uvítanie ako darček).

Výhody futures trhov

Termínové trhy majú niekoľko výhod oproti ostatným trhom, ktoré ich robia obľúbenejšími trhmi pre denné obchodovanie. Termínové trhy ponúkajú širokú škálu podkladových nástrojov, majú dobrý rozsah pohybu cien a likvidity, a niektoré termínové trhy sú k dispozícii pre denné obchodovanie 24 hodín denne. Termínové trhy sú ponúkané v troch hlavných východiskových komoditách, vrátane meny ako je euro pre výmenu amerického dolára , akciových indexov ako Dow Jones a DAX a komodít ako je zlato, striebro a olej.

Tam sú aj niektoré jednotlivé komodity termínované, ale tie nie sú tak populárne ako meny, indexy ktoré sú termínované. Všeobecne platí, že termínované trhy sú veľmi aktívne, je tam zvyčajne veľké denné cenové rozpätie, a veľký objem obchodov. Termínované trhy môžu byť tiež denne obchodované bez akýchkoľvek obmedzení, čo ich robí vhodnejšími pre americké akcie, ktoré majú denné obmedzenia.

Trade Forex Online - Trading Point